Streszczenia

W odcinkach 2815-2818
Honorata i Roman - 2815  Foto: TN/Radek Orzeł

Maślikowscy zabierają Beatę ze szpitala. Małgorzata stara się przekonać dziewczynę, że będzie dobrą matką dla jej dziecka. Kładąc przed Beatą klucze mówi, że jeśli jej nie wierzy, może natychmiast i bez konsekwencji odejść. Tymczasem Joachim odkrywa, że wczoraj Beata nie dodzwoniła się do niego przez Ewelinę. Kiedy zaczyna wypominać to żonie, ta przeprasza go za swoje zachowanie i wręcza mu test ciążowy z pozytywnym wynikiem. W ten sposób wyjaśnia, czemu ostatnio targały nią takie emocje. Joachim, szczęśliwy, przytula i całuje żonę.

Rozjuszona Izabela zarzuca Jerzemu, że bohaterka jego nowej powieści – bezwzględna, zimna „sucz” – to ona! Brzozowska grozi mężowi pozwem sądowym! W klubie Iza daje upust wściekłości pod okiem Dawida - przystojnego instruktora krav magi.

Jerzy przypadkowo zostawia Klementynkę na parkingu przed galerią. Kiedy, spanikowany, wraca – dziecka już nie ma! Dudek odchodzi od zmysłów. Tymczasem Izabela podczas treningu z Dawidem dostaje telefon od kobiety, która zaopiekowała się Klementynką. Natychmiast jedzie, żeby odebrać córkę. Dziewczynka tłumaczy mamie, że samowolnie wysiadła z auta, gdy tata rozmawiał przez telefon. Prosi, żeby nie złościła się na niego. Brzozowska jednak robi Jerzemu wyrzuty, ale gdy ten stwierdza, że będzie na niego miała więcej argumentów w sądzie, urażona konstatuje, że mąż w ogóle jej nie zna….

Roman, podczas odwiedzin Honoraty, wybudza się ze śpiączki. Hoffer przeprasza bliskich, że przysporzył im tyle cierpień w ostatnich tygodniach. Solennie zapewnia żonę, że nigdy więcej nie zobaczą go pijanego. Kamil i Marta nie wierzą, że ojciec przestanie pić. Uświadamiają Honoracie, że ojciec musi zacząć się leczyć. Roman na osobności pyta żonę, czy myśli tak samo, jak jego dzieci. Honorata przyznaje, że obawia się najgorszego. Jakiś czas później spotyka się z kolegą z grupy AA, który uświadamia jej, że nie może wierzyć zapewnieniom Romana. Opowiada o bardzo dramatycznym wydarzeniu z własnej przeszłości, po którym również zarzekał się, że nie tknie alkoholu, ale szybko znalazł w nim lekarstwo na dręczące go poczucie winy. Honorata jest załamana. Roman błaga żonę, żeby mu zaufała. Kobieta daje do zrozumienia, że nie zostanie z nim. Przyznaje, że bardzo boi się tego, co będzie, ale musi mu dać swobodę wyboru. Nie chce żyć w ciągłym strachu, że zacznie pić. Na pożegnanie czule go całuje i zapewnia o swoim uczuciu.

Wracając do domu Honorata spostrzega synową całująca się z jakimś mężczyzną. Gdy kochanek odjeżdża, dziewczyna zauważa teściową. Przestraszona prosi ją, żeby nie mówiła o niczym Mikołajowi. Honorata daje jej do zrozumienia, że nie ma zamiaru tego robić. Uświadamia dziewczynie, że choć jej syn ma trudny charakter, naprawdę ją kocha. A przede wszystkim mają dziecko i nawet jeśli nie jest już tak jak dawniej, powinni z Mikołajem cały czas starać się o utrzymanie rodziny...

Darek i Aneta wracają z podróży poślubnej. Aneta  przyznaje się mężowi, że marzy o dziecku – on jednak przypomina jej, że nie umawiali się na to. Darek jest jeszcze bardziej zły, kiedy okazuje się, że przed ich wyjazdem żona zatrudniła nowego aplikanta. Aneta uświadamia mu, że nie robiłby problemów, gdyby nowy asystent okazał się długonogą brunetką… O pomoc do Żbików zgłasza się Janusz Burski – redaktor gazety. Wyjaśnia, że jego byłe pracownice oskarżają go o mobbing i

molestowanie i choć nie mają na to żadnych dowodów, grożą, że przekażą sprawę do sądu, jeżeli nie wypłaci im zadośćuczynienia.  Żbikowie przyjmują sprawę. Namawiają go, żeby poszedł na ugodę. Mężczyzna przystaje na ich propozycję tłumacząc, że jest już zmęczony tą sprawą i chce ją jak najszybciej zakończyć. Okazuje się że dwie byłe pracownice Burskiego zgłosiły się do Agnieszki i Weroniki, które żądają po 250 tysięcy zadośćuczynienia dla każdej ze swoich klientek. Olszewska ostrzega Żbika, że jeśli się nie dogadają, spotkają się w sądzie.

Aneta znajduje ukryte przez Darka zawiniątko z naszyjnikiem, który spodobał jej się podczas podróży poślubnej, ale sprzedawca przekonywał ją, że to niestosowne dla młodej mężatki, bo symbolizuje tęsknotę za utraconą miłością. Żbikowa jest przekonana, że mąż kupił go dla niej. Darek zmieszany tłumaczy, że to prezent dla jego mamy…

Żbik znajduje na profilu Kasi informację, że dziewczyna będzie dziś na wernisażu kolegi. Kasia wpada w irytację, kiedy przed galerią spotyka Darka. Ten wręcza jej naszyjnik i wyznaje, że jest jedyną osobą, na której mu zależy. Kasia jest bardzo poruszona….

 

Żaneta i Wojtek nie ustają w próbach obudzenia swojego życia erotycznego. Tym razem umawiają się w przerwie na lunch – wtedy nikt im nie przeszkodzi. Wojtek chce zaskoczyć ukochaną – nagi czeka na żonę. Kiedy Żaneta przychodzi i natychmiast wskakuje do łóżka, Szulc zauważa, że żona ma rozcięty łuk brwiowy, z którego leje się krew. Przerażony udziela jej pierwszej pomocy i zawozi na pogotowie. Żaneta boleje nad tym, że randka nie udała się.

Michał zapewnia Tadeusiak, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem żony. Policjant mówi, że mu wierzy. Na komisariacie Robert poznaje swoją nowa partnerkę - Igę. Dziewczyna nie ma żadnego doświadczenia – ale jednak to ona wpada na trop Kingi. Wspólnie przesłuchują człowieka, który miał wynająć mieszkanie Brzozowskiej. Mężczyzna dziwnie się zachowuje - jest zdenerwowany. Tadeusiak decyduje o przeszukaniu mieszkania podejrzanego. Na miejscu technicy policyjni znajdują krew!

Robert prosi Brzozowskiego o jakiś jej osobisty przedmiot, na którym mógł pozostać materiał genetyczny, aby można było przeprowadzić dokładną ekspertyzę pobranych próbek. Michał jest załamany…

Marta podczas rozmowy ze swoją asystentką dostaje mdłości i zawrotów głowy. Elwira jest w zaskoczona, kiedy Konarska wyznaje jej, że jest w ciąży i prosi, by nikomu o tym nie mówiła.

Podczas treningu Ada zaleca się do Olafa szukając z nim fizycznej bliskości. Mężczyzna zirytowany przywołuje ją do porządku. Kobieta czuje, że coś zmieniło się między nimi.   Wpada w rozpacz, kiedy Kubicki mówi jej w końcu, że Marta jest w ciąży i dodaje, że muszą zakończyć swój romans...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
W odcinku 2818
Następny artykuł:

W odcinku 2818

tvnpix