Bohaterowie
powrót do listy

Renata Kraszewska i Sławek Dziedzic

Rodziny
Renata Kraszewska i Sławek Dziedzic

Sławka i Renatę połączyła wielka miłość. Oboje są doświadczeni przez los bolesnymi wydarzeniami - Kraszewska straciła w wypadku dwóch synów, a była żona Dziedzica wywiozła do Niemiec jego córkę. 
Kiedy Sławek dowiaduje się, ze wykryto u niego guza mózgu, nie chcąc obarczać ukochanej swoją chorobą, oznajmia Renacie, że jej nie kocha, znika z jej życia i za namową byłej żony poddaje się leczeniu w Niemczech.
Renata, aby ukoić złamane serce, na jakiś czas wyjeżdża  do Wrocławia. Poznaje tam Jarka, który liczy, że uda mu się stworzyć z nią szczęśliwy związek.

Sławek po udanej operacji wraca do Warszawy i postanawia odzyskać Renatę. Mimo iż podejrzewa iż u boku ukochanej pojawił inny mężczyzna postanawia o nią zawalczyć  Renata przez jakiś czas nie może mu wybaczyć, że zataił przed nią swoją chorobę i zwątpił w jej oddanie. Jednak miłość okazuje się silniejsza i Renata postanowiła dać Sławkowi jeszcze jedną szansę.

W ich życiu niespodziewanie pojawia się nastoletni Dominik, który bardzo przypomina Renacie jej zmarłego tragicznie syna. Kiedy okazuje się, że chłopak jest sierotą, a wychowuje go starsza tylko o kilka lat siostra oraz osiedlowi chuligani, Renata i Sławek postanawiają pomóc Dominikowi i otaczają go bezinteresowną opieką. Zgadzają się, aby podczas nieobecności siostry zamieszkał u nich. I choć ich podopieczny co rusz pakuje się w jakieś problemy, zawsze próbują go zrozumieć i bronić przed niesprawiedliwym osądem.

Kiedy była żona Sławka prosi go, aby przez jakiś czas zaopiekował się ich córką, Dziedzic z radością podejmuje się tego zadania. Daria również jest bardzo zadowolona z zamieszkania z tatą, Renatą i Dominikiem, którego kocha jak rodzonego brata. Niestety dziewczynkę w nowej szkole spotyka traumatyczna przygoda, po której Marzena postanawia zabrać córkę do swojej matki.

Renata i Sławek postanawiają wyprowadzić się z wynajmowanego od Żanety mieszkania i kupić swoje.

Adam Roztocki
Następna osoba:

Adam Roztocki

tvnpix