Aktualności

W odcinkach 2488-2491
Marta i Igor - 2490  Foto: Radek Orzeł

Tomek czai się pod domem Anastazji. Przypadkiem jest świadkiem rozmowy ukochanej z mężczyzną wynajmującym jej mieszkanie. Dziewczyna ma kłopoty – właściciel żąda zapłaty zaległego czynszu grożąc wymówieniem! Tomek nie zastanawia się długo - prosi brata, by pożyczył mu 1500 złotych. Obiecuje, że odda mu pieniądze pod koniec miesiąca. Igor przystaje na to. Kiedy młody Nowak dowiaduje się, że brat ma zastępować Martę na popołudniowej konferencji, oferuje się pójść tam za niego. Jako reporter przychodzi na konferencję biznesową. Tam poznaje atrakcyjną Beatę, która wyraźnie jest nim zainteresowana…

Igor oznajmia bratu, że jego reportaż bardzo spodobał się Naczelnemu. Tomek szaleje z radości. Jakiś czas później podając się za przyjaciela brata Anastazji reguluje jej dług za mieszkanie.

Beata zaprasza Tomka na piwo – chłopak wyraźnie jej się podoba. I chyba z wzajemnością… Tymczasem Anastazja odwiedza brata w więzieniu. Dowiaduje się, że Joachim nie miał nic wspólnego z zapłatą jej długu za mieszkanie. Dziewczyna domyśla się, że to zasługa Tomka. Zdenerwowana  dzwoni do niego i oznajmia, że wie o wszystkim i nie życzy sobie, żeby wtrącał się w jej sprawy. Każe chłopakowi podać swój numer konta, żeby mogła oddać mu pieniądze, po czym rozłącza się. Nowak żegna się z Beatą i jedzie do sklepu, w którym pracuje Anastazja. Dziewczyna robi mu awanturę, że przyczepił się do niej i miesza się do jej życia. Odpyskowuje szefowi, gdy ten zwraca jej uwagę na niestosowne zachowanie. W rezultacie zostaje zwolniona z pracy. Anastazja rzuca Tomkowi w twarz, że go nienawidzi…

 

Mikołaj prosi swojego klienta-pokerzystę, żeby ten wciągnął go do gry. Mężczyzna zgadza się. Wieczorem Leśniewski, okłamując Nicole, jedzie do kasyna. Tam czekają na niego prawdziwi zawodowcy.Los jednak uśmiecha się do Mikołaja – wygrywa sporą sumę. Żegna się z towarzystwem nie dając im się odegrać. Adam jest jednak pewien, że szczęściarz zasmakował w grze i szybko wróci.

Mikołaj zadowolony oznajmia żonie, że zarobił dziś na spłatę kolejnej raty.  Nicole, przekonana, że mąż miał kurs do innego miasta, szczerze cieszy się, że tak mu świetnie idzie.

Dwa dni później – pod pozorem nocnych kursów - Leśniewski znowu idzie grać. Pochłonięty pokerem, nie odbiera telefonów od żony. Wkurzona Nicole dzwoni do jego pracy i dowiaduje się, że Mikołaj zwolnił się niedawno. Kiedy ten wraca późnym wieczorem do domu, żona robi mu awanturę. Leśniewski, z trudem panując nad nerwami zapewnia, że nie zrobił nic złego…

 

Ostrowski przynosi Ewie bukiet róż i oznajmia, że zapisał się na terapię. Wszystko dla niej! Hofferowa przyjmuje to dość chłodno – stracone zaufanie bardzo trudno odbudować…

W szpitalu zjawia się kobieta z córką po wstrząsie kardiogennym. Ostrowski zwraca się do niej po imieniu. Z ich rozmowy wynika, że ponad dwadzieścia lat temu byli parą. Arek obiecuje Iwonie - byłej żonie, że zrobi wszystko, aby pomóc jej córce.

Po szczegółowych badaniach Arek oznajmia Iwonie, że Oliwia będzie musiała zostać w szpitalu kilka tygodni. Proponuje swojej byłej, żeby zatrzymała się u niego. Wyjaśnia, że jego mieszkanie jest wolne… Po chwili zjawia się Ewa. Arek przedstawia jej Iwonę. Na osobności pyta ukochaną, czy nie ma nic przeciwko temu, żeby była żona u niego zamieszkała. Ewa zapewnia, że nie ma z tym problemu. Później jednak wypytuje ukochanego o jego małżeństwo. Arek wyjaśnia, że pobrali się z Iwoną pod wpływem impulsu, lecz po paru miesiącach stwierdzili, że nie są dla siebie stworzeni. Dodaje, że Oliwia nie jest jego córką.

 

Smolny z Tymonem triumfują – media oszalały na punkcie Zielonej Damy! Na dodatek Marcelina dostała zaproszenie na otwarcie ekskluzywnej restauracji – Smolny ma już kolejny plan. Niestety, burzy go Gwiazda - mąż Marceliny, na oczach wszystkich, rzuca się na znanego reżysera.

Na szczęście Smolnemu udaje się opanować sytuację i wyprowadzić krewkiego małżonka. Tymek wścieka się na Przemka, że zepsuł karierę swojej żonie. Marcelina nie zważa jednak na te słowa i namiętnie całuje męża dziękując mu za to, że obronił jej honor. Smolny fotografuje małżonków podczas tych czułości. Twierdzi, że afera na imprezie przyniesie Marcelinie rozgłos, zwłaszcza kiedy dziennikarze zobaczą zdjęcia, które przed chwilą zrobił...

Ilona opuszcza szpital onkologiczny. Bardzo szczęśliwa wita się z synkiem. Gdy bierze go na ręce, robi jej się słabo. Izabela zapewnia, że przy zdrowej, domowej diecie szybko dojdzie do siebie. Niebawem zjawia się ojciec Ilony. Zdybicka przedstawia go swojej teściowej i prosi tatę, żeby został u nich parę dni.

Ilona dziękuje mężowi, że wspierał ją w najtrudniejszych chwilach. Wyznaje, że gdyby nie on, nigdy nie zgodziłaby się na chemioterapię. Zrobiła to, bo wiedziała, że nie dałby jej spokoju…

Marta i Igor zdobywają namiary na jednego z mężczyzn, który zaatakował Olafa w pociągu. Barecki jest jednak bezczelny – kłamie jak z nut.

Do Olafa przychodzi prokurator i odczytuje mu postanowienie sądu, zgodnie z którym Kubicki jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Tymczasem Marta i Igor próbują znaleźć w Otwocku cokolwiek na młodego Rogalskiego. Udaje im się ustalić, że Piotr handlował narkotykami będąc w szkole średniej. Jednak miejscowa policja ukrywa wszystkie jego sprawki. Dziennikarze niczego nie znajdują, za to znajduje ich ojciec Rogalskiego, który każe im przestać węszyć w poszukiwaniu sensacji. Daje do zrozumienia, że wyciąganie brudów na jego syna może się dla nich źle skończyć.

Jednak Marta i Igor nic sobie nie robią z jego gróźb – kończą artykuł i oddają go do druku…

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Marta Wierzbicka odchodzi z "Na Wspólnej"! Zobacz wideo z ostatniego dnia
Następny artykuł:

Marta Wierzbicka odchodzi z "Na Wspólnej"! Zobacz wideo z ostatniego dnia

tvnpix